همایش علم و فناوری ، چشم انداز ایران 1404 ، منافع ملی امروز صبح در محل خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو – هندوستان آغاز به کار کرد . در این همایش دانشجویان ایرانی مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در این کشور ، مقالات خود را در زمینه پیشرفت های ایران در آینه سند چشم انداز 1404 با توجه به ارتباطات علمی – فرهنگی دو کشور ایران و هند ارائه خواهند داد.

dscn3422-1

این مراسم راس ساعت ده صبح امروز به وقت محلی آغاز به کار کرد .  در ابتدای این مراسم پس از تلاوت آیاتی از قران کریم و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران ، همسر شهید جواد سرافراز از بنیانگذاران انجمن های اسلامی دانشجویان هندوستان و از شهدای 7 تیر به بیان سخنانی در باب اهمیت پژوهش و علم در کنار باور به آموزه های دینی پرداختند .

از سخنرانان این همایش می توان به : دکتر احمدی ، معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری – دکتر قبادیان از مدیران ارشد  این وزارت خانه  – دکتر مداحی ، رئیس کمیسیون نخبگان مجمع تشخیص مصلحت نظام  و تنی چند از اساتید پژوهشگر نمونه کشور از جمله دکتر قرآن نویس و دکتر رسولی  و مهندس کاکائی از پژوهشگاه دانشگاه تهران اشاره کرد .

در حاشیه  این همایش علمی و پژوهشی ، مهندس سبحانی مشاور عالی پارک علمی پردیس بر لزوم نظام مندی پژوهش های راهبردی و ایجاد چارچوب در حوزه های مختلف علم و فن آوری تاکید کردند .

ارائه مقالات مختلف علمی دانشجویان ، گزارش عملکرد علمی رایزنی جمهوری اسلامی ایران در سال گذشته توسط دکتر علی اعظم خسروی  و تقدیر از دانشجویان برتر و نمونه ایرانی در هند  از رئوس  اصلی این همایش به شمار می رود .

در بخش بعدی مراسم دکتر مداحی ، رئیس کمیسیون نخبگان مجمع تشخیص مصلحت نظام  در کارگاهی با عنوان چشم انداز علم و فناوری  سخنانی را در این خصوص ایراد کردند و دانشجویان نیز با مطرح کردن نظرات خود در این کارگاه و هم اندیشی شرکت کردند.